20 Mayıs 1993 yılında Bursa’nın Karacabey ilçesinde doğdu.Çocukluğunda pek arkadaş edinme becerisine sahip olamayan Mert, yalnızlığını genellikle evdeki eski veya yeni radyo, oyuncak, ve ev aletlerini parçalayıp yeni şeyler yaratma tutkusuyla bastırdı.Bu huyu onu sürekli yeni şeyler keşfetme, araştırma, detayları görme konusunda geliştirdi.

Gelişim süresi boyunca sanatın bir çok dalında kendini keşfetme konusunda çabaladı. Müzik, resim, heykel, oymacılık, yazarlık. Denemeleri sonucunda bir çok konuda ön bilgi saahibi oldu. Fakat liseye geçtiğinde Bursa Anadolu Turzim Otelcilik Lisesini yatılı olarak okumaya karar verdi. Bu dönem zarfında sosyal hayattan, sanat hayatından çevresel olrak biraz uzak kalmasına rağmen yaratma arzusuyla kendi çalışmalarına devam etti.

Daha sonra yaratıcılık,var oluş , negatif düşüncelerin hayata etkileri konusunda olan takıntıları onu spiritüalizme, ordan majiye ordan şaman yoluna götürdü.imkansız kelimesini hayatından çıkartan Mert,Muğla Sıtkı Koçaman Universitesi Turizm Fakültesine başladı. Üniversite hayatı boyunca bu konular ile beraber insanların hayatlarına nasıl yardımcı olabileciği konusunda arayışlara girdi.
 Çizim konusunda kendisini geliştirmeye, güzel sanatlar okuyan üniversite arkadaşlarından ve hocalarından dersler  almaya başadı.Derken o fikir aklına oturdu, insanların yanında her zaman olamazsın,kötü düşünceyi her zaman engelleyemezsin ama iyi niyetle yaptığın bir totem o insanın çevresindeki olumsuzluklardan kurtulmasına yardımcı olur, nesne kaybolur ama dövme bir ömür seninle gezer.Böylelikle Dövme hayatına atılmış oldu.

 Muğlada dövme stüdyosuna girerek dövme ve piercing kariyerini başlatmış oldu. Ordan marmariste kendini geliştirerek devam etti.Öğrenmenin hiç bitmeyeceğini bildiğinden  Muğlada yavaş yavaş bu durumun azaldığını gördü. Kendi düşüncesine göre orada öğrenebilecek, gelişebilecek birşeyi kalmadığı için, aslında daha ileri için istediğini İstanbul’a taşınma kararı aldı.

 Bu kararının üzerine tamda kendini geliştirebileceği, öğrenmenin bitmediği, sanatın çoğu dalının bulunduğu 212 Tatttoo stüdyosunda işe başladı.

_dsc0004